Myšlenka na tento týden

2007 - 2017
Pavel Dítě

Vítejte na webových stránkách Římskokatolické farnosti Herálec

"Jak vítaný je příchod těch, kteří zvěstují dobré věci!"

(Ř 10,15)

Noc kostelů 2015

29. května 2015, Milada Laštovicová, Zdeňka Gregorová

V závěru měsíce května se již tradičně koná oblíbený projekt "Noc kostelů". Bylo tomu tak i letos a to ve stejném ekumenickém půdorysu.

Noc kostelů 2014

23. května 2014, Milada Laštovicová

Dne 21. května jsme si připomněli 3. výročí požehnání nového oltáře. Při této příležitosti se herálecká farnost zapojila do akce Noc kostelů.

==>> Všechny články==>>

Podívejte se na krásnou reportáž z únorového putování po Tanzánii. Této dobrodružné výpravy su zúčastnil také náš pan farář Vladimír Záleský.
Děkujeme otci Vladimírovi Záleskému a otci Janu Kotíkovi za krásné vyprávění o jejich pouti do Tanzánie, kdy vylezli na horu Kilimandžáro, navštívili safary, setkali se s biskupem, navštěvovali různé farnosti, předali fananční dary tam, kde bylo potřeba, pomáhali při vyklízení nepořádku z továrny, kde bude vybudována nová školka, atd. Sloužili několik mší svatých, na kterých v modlitbě vzpomněli také na nás. Ze srdce Vám děkujeme za vaše modlitby a jsme rádi, že jste se v pořádku vrátili.

Srdečně zveme všechny ze Žďáru nad Sázavou i z okolí na pravidelnou večerní Nikodémovu noc v poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Nikodém ve svých nejistotách a hledání potřeboval ke své cestě ke Kristu samotu, ticho a trochu méně denního světla aby nebyl tolik na očích.

My jsme na tom někdy podobně. Každý měsíc bude možnost přijít na Zelenou horu a najít večer otevřený kostel k tiché chvíli přemýšlení, rozjímání, modlitbě či tichému duchovnímu rozhovoru.

K dispozici bude vždy kněz i jáhni. Je možné požádat o svatou zpověď, rozhovor, radu, svěřit své bolesti, nebo požádat o modlitbu a požehnání. Je možné také neříkat nic a jen být chvíli vystaven blahodárnému tichu v Boží blízkosti. Nikodémova noc bude vždy 16. dne v měsíci ve stejný čas: v zimě od 19:00 do 21:00 hod a v letním období od 20:00 do 22:00 hod. Kdokoliv může přijít. Bližší informace najdete na Nikodémova noc.

P. Vladimír Vojtěch Záleský.

Zprávy z misie v Tanzanii od otce Vladimíra:

Průběžně jsou doplňovány informace a fotografie na klášterních stránkách.

• Misijní expedice do Tanzánie – průběžné zpravodajství

• Farní informace: 2017   2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007

Začátek přípravy na první svaté přijímání

Začne příprava na první svaté přijímání: první setkání našich prvokomunikantů a jejich rodičů bude v úterý 24. ledna 2017 v 17 hod. na faře.

Mše svatá

V úterý 17. ledna 2017 mše svatá nebude.

Pohřeb

Ve čtvrtek 12. ledna 2017 bude na Křižánkách ve 14 hod. pohřeb + pana Miroslava Proseckého.

Novoroční růženec

V neděli 1. ledna 2017 odpoledne v 15 hod bude na Zelené hoře novoroční růženec a potom otevřeno do 16 hod.

Poděkování

Děkuji také všem tříkrálovým koledníkům, kteří ve vánočním týdnu již obcházeli celou obec.

Sbírka na potřeby oprav v naší farnosti

Děkuji Vám za Vaše dary při vánoční sbírce na potřeby oprav v naší farnosti. Vybralo se 13.550,- Kč.