Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 19. srpna 2019.

Vánoční výzdoba

1. srpna 2019
Ráda bych se ohlédla za uplynulým obdobím Vánoc, poděkovala všem, kteří se podíleli na výzdobě klášterního kostela, a podělila se s vámi o radost, kterou všem návštěvníkům působila.
Jen na stromcích za hlavním oltářem bylo rozmístěno šest sad elektrických svíčiček, to znamená 96 světýlek. Dalších osm sad, tedy 128 svíčiček, svítilo na dalších stromcích v kostele.
Na pečení a zdobení perníčků pro perníkový betlém se podílelo více jak jedenáct rodin. Napočítala jsem 202 figurky nejrůznější velikosti, od nejmenších hvězdiček, zvonečků, čtyřlístků a zvířátek až po velké perníky znázorňující letovické dominanty, farní a klášterní kostel, a prostorové chaloupky či obrovský smrk složený z mnoha pečlivě nazdobených perníčků. Podívejte se na fotografie z klášterního kostela.

Přehled

16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 21. února 2019
celý článek

Vánoční výzdoba

14. ledna 2018
v klášterním kostele se díky pomoci a podpoře mnoha ochotných a nadšených pomocníků zase povedla - děkujeme všem, ať už pekli a zdobili perníčky, stavěli stromky a rovnali svíčičky, či pobíhali s hadry a smetáky.
To, jak to letos o Vánocích vypadalo, si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

Křížová cesta

18. dubna 2017
Dne 14. 4. 2017 na Velký pátek se v dopoledních hodinách mládež farnosti Letovice vydala na křížovou cestu přírodou, trasa vedla z Rozhraní do Letovic.
Vyjelo se vlakem z Letovic a z Rozhraní se šlo pěšky zpět s křížem, který s sebou poutníci vezli vlakem.
Během cesty bylo 15 zastavení, kdy se četla zamyšlení a zazpívala vždy kratší píseň.
Křížová cesta byla zakončena na farním dvoře a odtud se účastníci vypravili na velkopáteční obřady.

Ohlédnutí za plesem

6. února 2017
Dne 4 února, se uskutečnil již čtvrtý farní ples. Děkujeme Katolické besedě za pořádání.
Hudební doprovod zajišťovala kapela Špunt, nechybělo ani půlnoční překvapení a předtančení a spontánní kankán mládeže.

Zde je pár postřehů z plesu.

Vánoční fotky

2. ledna 2017
z kláštera najdete v nové fotogalerii.

Farnosti bez hranic 2016

19. června 2016
Tradiční soutěž dětí a mládeže farností Boskovického děkanátu proběhla už také tradičně ve sportovním areálu kunštátské farnosti v sobotu 28. května 2016 za účasti devíti týmů. V probíhajícím Svatém roce milosrdenství byly tématem jednotlivých disciplín skutky tělesného milosrdenství. Ve velké konkurenci byl náš tým třetí – blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!
Protože jsem do Kunštátu přijel až na poslední dvě disciplíny, uvidíte zde fotografie ze závěru celého dne. Zájemci, kteří by si chtěli prohlédnout obrázky z celého dne, jich najdou slušné množství (celkem 648) v galerii kolegy Radka Hanskuta.

Martin Hoder

Křížová cesta městem

26. března 2016
Snad i proto, že byl letos Velký pátek vyhlášen za státní svátek, sešlo se tentokrát na poutní křížové cestě téměř padesát obyvatel Letovic. Prošli jsme místa, kudy někteří z nás kráčeli poprvé, a načerpali jsme novou sílu a naději plynoucí z rozjímání známých textů novým způsobem.
Bohu díky!

Jdi ode mě, satane!

23. března 2016
Tak radikálně Ježíš odpovídá Petrovi na jeho pokus oddělit kříž od radosti. Nad tím, že si z těchto dvou poloh v lidském životě nelze vybírat jen to krásné a snadné a radostné, se na Květnou neděli v úvodu k pašijím zamýšlel otec Alois. Tuto promluvu si můžete znovu poslechnout, s ní i zpívané pašije podle Lukáše (zkrácenou verzi) a k tomu si prohlédnout pár fotografií.

Farní ples 2016

Napsala Rozárka Fadrná
16. března 2016
Ohlédnutí za farním plesem 2016 - fotogalerie Radka Hanskuta.

z 6
Články/Fotogalerie/