Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 27. června 2019.

Přehled

Napsala Marie Kocinová
16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 21. února 2019
celý článek

Vánoční výzdoba

Napsala Marie Kocinová
14. ledna 2018
v klášterním kostele se díky pomoci a podpoře mnoha ochotných a nadšených pomocníků zase povedla - děkujeme všem, ať už pekli a zdobili perníčky, stavěli stromky a rovnali svíčičky, či pobíhali s hadry a smetáky.
To, jak to letos o Vánocích vypadalo, si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

Křížová cesta

Napsala Marie Kocinová
18. dubna 2017
Dne 14. 4. 2017 na Velký pátek se v dopoledních hodinách mládež farnosti Letovice vydala na křížovou cestu přírodou, trasa vedla z Rozhraní do Letovic.
Vyjelo se vlakem z Letovic a z Rozhraní se šlo pěšky zpět s křížem, který s sebou poutníci vezli vlakem.
Během cesty bylo 15 zastavení, kdy se četla zamyšlení a zazpívala vždy kratší píseň.
Křížová cesta byla zakončena na farním dvoře a odtud se účastníci vypravili na velkopáteční obřady.

Ohlédnutí za plesem

Napsala Marie Kocinová
6. února 2017
Dne 4 února, se uskutečnil již čtvrtý farní ples. Děkujeme Katolické besedě za pořádání.
Hudební doprovod zajišťovala kapela Špunt, nechybělo ani půlnoční překvapení a předtančení a spontánní kankán mládeže.

Zde je pár postřehů z plesu.


Vánoční fotky

Napsala Marie Kocinová
2. ledna 2017
z kláštera najdete v nové fotogalerii.

Farnosti bez hranic 2016

Napsala Marie Kocinová
19. června 2016
Tradiční soutěž dětí a mládeže farností Boskovického děkanátu proběhla už také tradičně ve sportovním areálu kunštátské farnosti v sobotu 28. května 2016 za účasti devíti týmů. V probíhajícím Svatém roce milosrdenství byly tématem jednotlivých disciplín skutky tělesného milosrdenství. Ve velké konkurenci byl náš tým třetí – blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!
Protože jsem do Kunštátu přijel až na poslední dvě disciplíny, uvidíte zde fotografie ze závěru celého dne. Zájemci, kteří by si chtěli prohlédnout obrázky z celého dne, jich najdou slušné množství (celkem 648) v galerii kolegy Radka Hanskuta.

Martin Hoder

Křížová cesta městem

Napsala Marie Kocinová
26. března 2016
Snad i proto, že byl letos Velký pátek vyhlášen za státní svátek, sešlo se tentokrát na poutní křížové cestě téměř padesát obyvatel Letovic. Prošli jsme místa, kudy někteří z nás kráčeli poprvé, a načerpali jsme novou sílu a naději plynoucí z rozjímání známých textů novým způsobem.
Bohu díky!

Jdi ode mě, satane!

Napsala Marie Kocinová
23. března 2016
Tak radikálně Ježíš odpovídá Petrovi na jeho pokus oddělit kříž od radosti. Nad tím, že si z těchto dvou poloh v lidském životě nelze vybírat jen to krásné a snadné a radostné, se na Květnou neděli v úvodu k pašijím zamýšlel otec Alois. Tuto promluvu si můžete znovu poslechnout, s ní i zpívané pašije podle Lukáše (zkrácenou verzi) a k tomu si prohlédnout pár fotografií.

Farní ples 2016

Napsala Rozárka Fadrná
16. března 2016
Ohlédnutí za farním plesem 2016 - fotogalerie Radka Hanskuta.

Okradení králové

Napsala Marie Kocinová
22. února 2016
Fotogalerie je obohacena o záběry z předvedení scénky Okradení králové v klášterním kostele v neděli 3. ledna tohoto roku.
Fotografie jsou v náhledové kvalitě, takže kdyby si někdo chtěl nechat udělat obrázky ve fotolabu, napište si o originální velikost, ráda vám je pošlu mailem.
Jen připomínám zásady využívání obsahu webu: Jakékoliv zde zveřejněné fotografie jsou zveřejněmy vždy se svolením fotografa a ve snížené kvalitě nevhodné pro tisk nebo vyvolání ve fotolabu. Protože jsou autorským dílem, vztahuje se na ně ochrana dle autorského zákona. Proto uvádíme jejich autora, a pokud je znám, i kontakt na něj, abyste si mohli domluvit přímo s ním, budete-li chtít některý z obrázků použít pro svou potřebu.

z 6
Články/Fotogalerie/