Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 19. prosince 2018.

Vánoční výzdoba

14. ledna 2018
v klášterním kostele se díky pomoci a podpoře mnoha ochotných a nadšených pomocníků zase povedla - děkujeme všem, ať už pekli a zdobili perníčky, stavěli stromky a rovnali svíčičky, či pobíhali s hadry a smetáky.
To, jak to letos o Vánocích vypadalo, si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

Přehled

16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 26. dubna 2017
celý článek

Křížová cesta

18. dubna 2017
Dne 14. 4. 2017 na Velký pátek se v dopoledních hodinách mládež farnosti Letovice vydala na křížovou cestu přírodou, trasa vedla z Rozhraní do Letovic.
Vyjelo se vlakem z Letovic a z Rozhraní se šlo pěšky zpět s křížem, který s sebou poutníci vezli vlakem.
Během cesty bylo 15 zastavení, kdy se četla zamyšlení a zazpívala vždy kratší píseň.
Křížová cesta byla zakončena na farním dvoře a odtud se účastníci vypravili na velkopáteční obřady.

Ohlédnutí za plesem

6. února 2017
Dne 4 února, se uskutečnil již čtvrtý farní ples. Děkujeme Katolické besedě za pořádání.
Hudební doprovod zajišťovala kapela Špunt, nechybělo ani půlnoční překvapení a předtančení a spontánní kankán mládeže.

Zde je pár postřehů z plesu.

Vánoční fotky

2. ledna 2017
z kláštera najdete v nové fotogalerii.

Farnosti bez hranic 2016

19. června 2016
Tradiční soutěž dětí a mládeže farností Boskovického děkanátu proběhla už také tradičně ve sportovním areálu kunštátské farnosti v sobotu 28. května 2016 za účasti devíti týmů. V probíhajícím Svatém roce milosrdenství byly tématem jednotlivých disciplín skutky tělesného milosrdenství. Ve velké konkurenci byl náš tým třetí – blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!
Protože jsem do Kunštátu přijel až na poslední dvě disciplíny, uvidíte zde fotografie ze závěru celého dne. Zájemci, kteří by si chtěli prohlédnout obrázky z celého dne, jich najdou slušné množství (celkem 648) v galerii kolegy Radka Hanskuta.

Martin Hoder

Křížová cesta městem

26. března 2016
Snad i proto, že byl letos Velký pátek vyhlášen za státní svátek, sešlo se tentokrát na poutní křížové cestě téměř padesát obyvatel Letovic. Prošli jsme místa, kudy někteří z nás kráčeli poprvé, a načerpali jsme novou sílu a naději plynoucí z rozjímání známých textů novým způsobem.
Bohu díky!

Jdi ode mě, satane!

23. března 2016
Tak radikálně Ježíš odpovídá Petrovi na jeho pokus oddělit kříž od radosti. Nad tím, že si z těchto dvou poloh v lidském životě nelze vybírat jen to krásné a snadné a radostné, se na Květnou neděli v úvodu k pašijím zamýšlel otec Alois. Tuto promluvu si můžete znovu poslechnout, s ní i zpívané pašije podle Lukáše (zkrácenou verzi) a k tomu si prohlédnout pár fotografií.

Farní ples 2016

Napsala Rozárka Fadrná
16. března 2016
Ohlédnutí za farním plesem 2016 - fotogalerie Radka Hanskuta.

Okradení králové

22. února 2016
Fotogalerie je obohacena o záběry z předvedení scénky Okradení králové v klášterním kostele v neděli 3. ledna tohoto roku.
Fotografie jsou v náhledové kvalitě, takže kdyby si někdo chtěl nechat udělat obrázky ve fotolabu, napište si o originální velikost, ráda vám je pošlu mailem.
Jen připomínám zásady využívání obsahu webu: Jakékoliv zde zveřejněné fotografie jsou zveřejněmy vždy se svolením fotografa a ve snížené kvalitě nevhodné pro tisk nebo vyvolání ve fotolabu. Protože jsou autorským dílem, vztahuje se na ně ochrana dle autorského zákona. Proto uvádíme jejich autora, a pokud je znám, i kontakt na něj, abyste si mohli domluvit přímo s ním, budete-li chtít některý z obrázků použít pro svou potřebu.

z 6
Články/Fotogalerie/