Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 25. června 2018.

Requiem

1. června 2018
Komu se poštěstí hostit ve svém kostele "protinožce"? A zažít slavnostní atmosféru trojjazyčně zpívaného Te Deum (kromě češtiny zněla i angličtina a němčina!)? A to jsme během mše svaté napočítali ještě o dva jazyky více - celé ordinárium bylo latinské a Kyrie řecké.
Ve středu 30. května 2018 dopoledne, rok poté, co pan hrabě Alexander Hugo Kálnoky zemřel, byla urna s jeho ostatky přenesena do klášterní hrobky a slavnostně za přítomnosti světícího brněnského biskupa Pavla Konzbula uložena na místo, které ještě za svého života nechal zbudovat a kde si přál být pochován. Až půjdete na Dušičky do hrobky, všimněte si kamene hned za mřížkou pod svýma nohama - ano, potomek rodu, který založil klášter s nemocnicí, si přál, aby se po něm šlapalo.

Konečně!

20. dubna 2018
Dnes, v pátek 20. dubna 2018, se do své vlasti vrátí exulant, který měl podle záměru komunistů upadnout v zapomnění. Arcibiskup pražský a primas český Josef kardinál Beran zemřel v římském vyhnanství 17. května 1969 a byl pochován v kryptě baziliky svatého Petra blízko hrobu tohoto prvního z apoštolů. Přestože místo jeho posledního odpočinku, které vybral sám papež Pavel VI., je navýsost čestné, on sám si vždy přál vrátit se domů.
Včera byly jeho ostatky v Římě vyzdviženy a dnes by měly být převezeny do Prahy.
Přímý přenos na televizi Noe začíná v 17.45.
Jeho přáním bylo, aby se "ve všech kostelích pražské diecéze konaly děkovné pobožnosti a zněly všechny zvony..."

Celou slavnost přenesení rakve s jeho ostatky do pražské katedrály plnou symbolů přenášela v sobotu 21. 5. Česká televize a je stále k vidění v iVysílání.

Křížová cesta

Napsala Lenka Gabaríková
5. dubna 2018
Na Velký pátek (30. 3. 2018) jsme se se vydali s lidmi z letovické farnosti na křížovou cestu přírodou, během níž jsme nesli dřevěný kříž, s kterým jsme dělali po cestě zastavení, při kterých jsme četli texty a zazpívali píseň.
Křížovou cestu jsme zakončili posledním zastavením před farním kostelem a vydali se na velkopáteční obřady.
Zde je pár momentek a video z křížové cesty :).

Farní ples Letovice 2018

Napsala Lenka Gabaríková
12. února 2018
V Letovicích se dne 3. 2. 2018 uskutečnil již pátý ročník farního plesu, k poslechu a k tanci hrála skupina Špunt.
V programu plesu byla zahrnuta taneční soutěž a také vystoupení profesionálních tanečníků.
Během plesu se uskutečnila tombola.
Výtěžek z farního plesu bude věnován mládeži z farnosti a skautům.

Zde je odkaz na záznam vystoupení našich chlapů z farnosti - tradiční půlnoční překvapení :-).
Fotky z farního plesu 2018 najdete na adrese http://adamradous.rajce.idnes.cz/Farni_Ples_Letovice_2018/.

Farní ples

Katolická beseda zve na

5. farní ples,

který se uskuteční
v sobotu 3. února 2018 od 20.00 v Kulturním domě v Letovicích.
Více na plakátku.

Tříkrálová sbírka

Během letošní sbírky v Letovicích, Jasinově a Kladorubech se podařilo vybrat

93 677 Kč!

Koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Letovice Jana Bušová děkuje všem koledníkům, kteří věnovali svou energii na podporu dobré věci a rozdávali radost do našich domácností, i těm, kteří finančně přispěli a přijali je s úsměvem a vlídným slovem.
Oficiální plakátek.

Vánoční výzdoba

14. ledna 2018
v klášterním kostele se díky pomoci a podpoře mnoha ochotných a nadšených pomocníků zase povedla - děkujeme všem, ať už pekli a zdobili perníčky, stavěli stromky a rovnali svíčičky, či pobíhali s hadry a smetáky.
To, jak to letos o Vánocích vypadalo, si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

Tříkrálová sbírka

5. ledna 2018
V sobotu 6. ledna se u nás v Letovicích uskuteční tradiční Tříkrálová sbírka.
Prosíme všechny ochotné koledníky, aby se dostavili v 9 hodin na faru. Více na plakátku. Pokud se k vám koledníci nedostanou a budete chtít přispět, bude možnost ještě týž den večer a v neděli v kostelích při mši svaté. Pokladničky budou k dispozici.

Tříkrálový koncert

31. prosince 2017
Zveme vás všechny na

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT pěveckých sborů,

který se koná v neděli 7. ledna 2018 ve farním kostele svatého Prokopa od 15 hodin.
Účinkují dětské pěvecké sbory "Carmina" a "Sluníčko", pěvecké sbory "Cantamus" a "Carpe diem".
Více na plakátku.

Úklid kostela

26. prosince 2017
V přiloženém souboru najdete podrobný rozpis termínů úklidu farního kostela.
Začíná 1. skupina hned po svátcích 5. ledna před tříkrálovým koncertem.

z 71
Články/