Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 28. září 2023.

Svědectví

Napsala Marie Kocinová
28. května 2023
Dnes večer si na televizi NOE do pořadu Dokořán P. Marián Pospěcha pozval novou vedoucí Kanceláře prezidenta republiky paní Janu Vohralíkovou. V rozhovoru rozebírají nejen její profesní dráhu a důvody, proč se stala kancléřkou, ale dotýkají se také jejího osobního života, rodiny a názorů a postojů k současné společnosti. Stojí za to pustit si toto osobní svědectví na webu televize NOE.

VOLBY

Napsal Jiří Brtník
27. ledna 2023
Přinášíme slovo brněnského biskupa Pavla Konzbula k druhému kolu prezidentských voleb:

„V druhém kole prezidentských voleb mnozí řeší konflikt mezi svědomím a odpovědností. Je krátkozraké předpokládat, že problém ve svědomí vyřeší člověk tím, že nejde volit.
Svatý Tomáš More v jedné modlitbě prosí: „Dej mi zdravý rozum, Pane, ať vidím dobro kolem sebe.“ Mít na očích možné dobro, i když je menší, než bychom si přáli, a zbytek svěřit Boží prozřetelnosti, to je dle mého soudu řešení, které nám nabízí rozum osvícený vírou. Prosím, běžme volit.“Rodiny

Napsal Jiří Brtník
24. dubna 2021
Sále jsou k dispozici materiály, připravené k roku rodiny, k cestě jejího znovuobjevení jako daru, a to navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, kterým rodiny musí čelit. Papežský úřad pro rodinu spolu s papežem připravil 10 párminutových videí pro všechny, které nabízí nejen myšlenky k meditaci, ale i svědectví a praktické inspirace do všedního života rodiny, nebo naší pomoci rodinám. Součástí je i manuál s otázkami a výzvami ke změně. Odkaz na ně najdete zde.
Aktualizováno 9. prosince 2022

Promluva

Napsal Jiří Brtník
17. července 2022
Milí,
věřím, že sledujete slova a poselství papeže Františka, který zastupuje učitelské charisma církve. Pokud jste nečetli výklad evangelia této neděle, klikněte sem.
Zde najdete videozáznam.


Četli jste už?

Napsala Marie Kocinová
4. března 2022
Avšak ani ten sapiens, co šimpanze neposlouchá, nemá jak jeho hlas zrušit. I na cestě k nebi si ho dál nese v sobě. Plouží se vzhůru po kamenech, zatímco ho opičák zkouší rvát někam tam níž do pralesa. Vřeští, tahá za rukáv a dává o sobě vědět mnohem znatelněji než mlčící Pán veškerenstva. Ale poutník už si na nenechavou společnost zvykl. Ví, že se opa jen tak nezbaví, odhánět ho nezkouší, hledí na něj beze vzteku. Snad s jistým pochopením. "No jo, máš hlad," poví mu shovívavě, "ale musíš ještě vydržet, nakrmím tě zítra." Zítra mu však řekne totéž a pozítří taky, dokud s tím svým vyhladovělým primátem nestane až nahoře v dnes nedohledném cíli.
celý článek

Četli jste už?

Napsala Marie Kocinová
26. září 2021
Před dvěma roky jsme doporučovali knížku Jiřího Suchého Klaun si povídá s Bohem. Pan Suchý vydává volné pokračování pod názvem Klaun to zkouší znovu.
Nejen o této knížce, ale o jeho názorech, životě a tvorbě si v pořadu DOKOŘÁN povídali s P. Mariánem Pospěchou na televizi NOE. Padesátiminutový rozhovor bude reprízován v úterý 28. 9. od 17.05, v sobotu 2. 10. od 10.40 a v pondělí 4. 10. od 22.55.

Rok sv. Josefa

Napsal Jiří Brtník
18. února 2021
8. prosince 2020 – 8. prosince 2021 jsme pozváni lépe poznat, následovat a prosit o pomoc sv. Josefa. Přečtěte si list papeže Františka Patris corde o sv. Josefovi. Můžete každý postní pátek sledovat katecheze o sv. Josefovi, Můžeme na jeho přímluvu vyprošovat sobě i zemřelým odpuštění následků našich hříchů. Co pro to udělat, najdete přehledně zde, podrobně v tomto dekretu. Ve středu 10. března začínáme devítidenní modlitební přípravu na slavnost sv. Josefa. Jeden z možných textů najdete zde, nebo čtěte na pokračování výše zmíněný list s modlitbou.
Aktualizováno 10. března 2021

Poselství

Napsal Jiří Brtník
3. ledna 2021
Milí farníci, farnice a farníčata, dovoluji si zveřejnit pro vás krátké video z bohoslužby této neděle s evangeliem ze slavnosti Zjevení Páně, s (farním) ohlášením slavení proměnných svátků (čas 2:40) a s homilií – "po"vánočním poselstvím (čas 4:10). o. Jiří

4.ad.modlitba

Napsal Jiří Brtník
19. prosince 2020
Milovaní,
modlitba 4. neděle adventní je tu třetí společné modlitbě!
Každý den se pak na stejný úmysl alespoň kratičce pomodleme: "Pane Bože, prosíme Tě za všechny, kteří mají nějaký úkol, prosím tě za: ... Prosíme tě, vyslyš nás.


Bůh tvoří lid

Napsal Jiří Brtník
5. prosince 2020
Dáváme vám k dispozici další (video)katechezi: Vzpomínat, jak z nás Bůh znovu tvořil svůj lid

z 22
Články/Zamyšlení/