Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 25. září 2022.

Promluva

Napsal Jiří Brtník
17. července 2022
Milí,
věřím, že sledujete slova a poselství papeže Františka, který zastupuje učitelské charisma církve. Pokud jste nečetli výklad evangelia této neděle, klikněte sem.
Zde najdete videozáznam.


Četli jste už?

Napsala Marie Kocinová
4. března 2022
Avšak ani ten sapiens, co šimpanze neposlouchá, nemá jak jeho hlas zrušit. I na cestě k nebi si ho dál nese v sobě. Plouží se vzhůru po kamenech, zatímco ho opičák zkouší rvát někam tam níž do pralesa. Vřeští, tahá za rukáv a dává o sobě vědět mnohem znatelněji než mlčící Pán veškerenstva. Ale poutník už si na nenechavou společnost zvykl. Ví, že se opa jen tak nezbaví, odhánět ho nezkouší, hledí na něj beze vzteku. Snad s jistým pochopením. "No jo, máš hlad," poví mu shovívavě, "ale musíš ještě vydržet, nakrmím tě zítra." Zítra mu však řekne totéž a pozítří taky, dokud s tím svým vyhladovělým primátem nestane až nahoře v dnes nedohledném cíli.
celý článek

Rodiny!

Napsal Jiří Brtník
24. dubna 2021
K roku rodiny jsme zvaní ke společné cestě znovuobjevení rodiny jako daru, a to navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, kterým rodiny musí čelit. Papežský úřad pro rodinu spolu s papežem připravil 10 párminutových videí pro všechny, které nabízí nejen myšlenky k meditaci, ale i svědectví a praktické inspirace do všedního života rodiny, nebo naší pomoci rodinám. Součástí je i manuál s otázkami a výzvami ke změně. Odkaz na ně najdete zde!
Aktualizováno 25. prosince 2021

Četli jste už?

Napsala Marie Kocinová
26. září 2021
Před dvěma roky jsme doporučovali knížku Jiřího Suchého Klaun si povídá s Bohem. Pan Suchý vydává volné pokračování pod názvem Klaun to zkouší znovu.
Nejen o této knížce, ale o jeho názorech, životě a tvorbě si v pořadu DOKOŘÁN povídali s P. Mariánem Pospěchou na televizi NOE. Padesátiminutový rozhovor bude reprízován v úterý 28. 9. od 17.05, v sobotu 2. 10. od 10.40 a v pondělí 4. 10. od 22.55.

Rok sv. Josefa

Napsal Jiří Brtník
18. února 2021
8. prosince 2020 – 8. prosince 2021 jsme pozváni lépe poznat, následovat a prosit o pomoc sv. Josefa. Přečtěte si list papeže Františka Patris corde o sv. Josefovi. Můžete každý postní pátek sledovat katecheze o sv. Josefovi, Můžeme na jeho přímluvu vyprošovat sobě i zemřelým odpuštění následků našich hříchů. Co pro to udělat, najdete přehledně zde, podrobně v tomto dekretu. Ve středu 10. března začínáme devítidenní modlitební přípravu na slavnost sv. Josefa. Jeden z možných textů najdete zde, nebo čtěte na pokračování výše zmíněný list s modlitbou.
Aktualizováno 10. března 2021

Poselství

Napsal Jiří Brtník
3. ledna 2021
Milí farníci, farnice a farníčata, dovoluji si zveřejnit pro vás krátké video z bohoslužby této neděle s evangeliem ze slavnosti Zjevení Páně, s (farním) ohlášením slavení proměnných svátků (čas 2:40) a s homilií – "po"vánočním poselstvím (čas 4:10). o. Jiří

4.ad.modlitba

Napsal Jiří Brtník
19. prosince 2020
Milovaní,
modlitba 4. neděle adventní je tu třetí společné modlitbě!
Každý den se pak na stejný úmysl alespoň kratičce pomodleme: "Pane Bože, prosíme Tě za všechny, kteří mají nějaký úkol, prosím tě za: ... Prosíme tě, vyslyš nás.


Bůh tvoří lid

Napsal Jiří Brtník
5. prosince 2020
Dáváme vám k dispozici další (video)katechezi: Vzpomínat, jak z nás Bůh znovu tvořil svůj lid

Hřích

Napsal Jiří Brtník
27. listopadu 2020
Můžete čerpat z další katecheze z přípravy na biřmování: V područí hříchu a jeho původce.

Uchem jehly

Napsala Marie Kocinová
22. října 2020
V neděli na ČT2 si Zbygniew Czendlik do pořadu Uchem jehly pozval pomocného brněnského biskupa P. Ing. Pavla Konzbula, Ph.D..
Mluvili o jeho původní profesi vědce-elektrotechnika, jeho cestě ke kněžství, období, kdy působil jako spirituál na Biskupském gymnáziu v Brně, ale také o reakci na zprávu o tom, že byl jmenován biskupem, co tomu následovalo a jak vidí svůj úkol v dnešní církvi.
Protože si ještě mnozí pamatujeme jeho jáhenské působení u nás v Letovicích v roce 2002 a následné kaplanování v sousedních Boskovicích, připojuji odkaz do archivu ČT, kde si můžete pořad znovu poslechnout.


z 22
Články/Zamyšlení/