Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 14. dubna 2021.

Slavit doma

28. března 2021
Pokud se budete chtít ke slavení Velikonoc připojit v rodině vlastní domácí bohoslužbou, můžete využít těchto textů.
Jak vytvořit bohoslužby jednoduše (nejen) s dětmi najdete na těchto videích.
Pokud se budete chtít připojit přes média, je doporučeno spojit se s naším o. biskupem. To je možné na kanálu youtube Petrov, nebo přes rádio Proglas.

Křížové cesty

28. března 2021
Kromě pondělní křížové cesty v klášterním kostele
je možné si
– (nejen) s dětmi projít křížovou cestu kolem farního hřiště,

křížovou cestu přírodou, která bude k dispozici během celého Svatého týdne (Na tomto odkazu si můžete zobrazit mapu všech zastavení),

– příp. se připojit ke křížové cestě pro mládež na Velký pátek v kostele ve 13:45.

Sčítání

24. března 2021
V České republice začne 27. března 2021 sčítání lidu, které se naposledy konalo v roce 2011. Biskupové Čech, Moravy a Slezska při této příležitosti vydávají společnou výzvu pro věřící:
celý článek

Služby

20. března 2021
Vážení farníci, ve farním kostele a na webu jsou, nebo brzy budou trvale zveřejněny služby ve farnosti, které je dobré znát, abyste tyto osoby mohli kontaktovat, nebo se pro ni nabídnout.
Jednorázově teď také na určitou dobu zveřejňujeme všechny služby i se stručným popisem toho, co si pod nimi představit.
Mnohé z nich jsou na určitou dobu, aby nebyly příliš velkým závazkem a mohli se v nich střídat všichni, kteří pro ně mají charizma a ochotu. Většinu z nich také nezastává jednotlivec, ale pracuje v malém týmu.
Tito služebníci nenahrazují zodpovědnost, kterou neseme všichni farníci, ale spolu s farářem se mají snažit, abychom ve farnosti tyto úkoly dobře naplňovali.

Nabídky kurzů

4. března 2021
Centrum naděje a pomoci nabízí kurzy pro dospívající, snoubence a manžele. Najdete na jejich internetových stránkách.

Hromnice

31. ledna 2021
Hromnice - svátek Uvedení Páně do chrámu v úterý můžete slavit i doma, zde jsou k této této bohoslužbě včetně požehnání svící texty.

Kaple Slatinka

17. prosince 2020
Po delší přípravě jsme dnes začali s akcí rekonstrukce naší kaple ve Slatince. 1. etapa (výměna střešní krytiny) je v podstatě hotová. Firma pana Tomana sundala starou střechu a podle ní zkonstruovala novou. To, co zbývá, je usadit ji zpět na stavbu, jakmile to počasí dovolí.
Projekt byl v roce 2020 realizován za podpory Jihomoravského kraje, Města Letovice (včetně místní části Slatinka) a vaší. Díky za vaše příspěvky a podporu!
V příštím roce budeme pokračovat 2. etapou - obnovou fasády.

Aktualizováno 28. ledna 2021

Ekumenická setkání

Napsala Marie Kocinová
9. ledna 2021
Tři on-line diskuzní a modlitební večery proběhly v rámci aliančního týdne modliteb a týdne modliteb za jednotu křesťanů 12. (Rozhovor nad setkání tváří v tvář praotce Jákoba), 19. (Rozhovor nad setkání Mojžíše a nás tváří v tvář Boha) a 26. ledna. (Svědectví jednotlivých společenství a modlitba). Záznam můžete shlédnout na YouTube kanálu Církve bratrské v Letovicích.
Plakátek
Aktualizováno 27. ledna 2021

Fratelli tutti

15. ledna 2021
Je možné, že již víte o naposledy vydané encyklice papeže Františka "Fratelli tutti": Bratři všichni.
Vřele doporučujeme si ji číst, může vám k tomu pomoci i vedení Zdeňka Drštky v pořadu Dotýkání světla na Proglase.

Koupit si ji můžete jako knihu, či e-knihu v Karmelitánském nakladatelství.

Aktualizováno 16. ledna 2021

z 40