Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 19. dubna 2019.

Úklid v roce 2019

23. ledna 2019
Uklízí se ve farním kostele kromě 3.7. vždy v pátek po večerní mši svaté.
1. skupina (... & spol.) 4. ledna, 1. února, 1. března, 29. března, 10. května, 7. června, 19. července, 16. srpna, 13. září, 11. října, 8. listopadu a 6. prosince,
2. skupina (paní Bartíková & spol.) 18. ledna, 15. února, 15. března, 26. dubna, 24. května, 21. června, 2. srpna, 30. srpna, 27. září, 25. října a 22. listopadu,
všichni společně 12. dubna (před Velikonocemi), ve středu 3. července (před poutí) a 20. prosince (před Vánocemi).
Grafický přehled k vytištění.

10. ledna 2019
V letošním roce se v rámci Tříkrálové sbírky v Letovicích, Jasinově a Kladorubech
podařilo vybrat

78 390 Kč!!

Děkuji všem koledníkům, kteří věnovali svou energii na podporu dobré věci a rozdávali radost do našich domácností.
Samozřejmě děkuji i těm, kteří finančně přispěli a přijali nás s úsměvem a vlídným slovem.

Přeji mnoho dobrého v novém roce!

Jana Rozbořilová
Koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Letovice

Tříkrálová sbírka

3. ledna 2019
Tuto sobotu 5. ledna 2019 se v naší farnosti uskuteční tradiční tříkrálová sbírka na charitní projekty v našem regionu. Otevřte prosíme svá srdce i své peněženky a pomozte těm, kteří to potřebují. Koledníci budou zpívat a  označovat dveře domů svěcenou křídou, budete-li o to stát.
Informace pro koledníky na přiloženém plakátku.

Betlémské světlo

21. prosince 2018
Letos nám skauti dovezou Betlémské světlo v neděli 16. prosince rychlíkem R 872 Svitava, který přijede v 7.39 na nádraží. Více na webu Betlémské světlo.

Tak už je dovezli a místní skauti převzali - foto na webu Člověk a víra. Do svých domovů si je budete moci odnést z klášterního kostela, kam je doneseme v sobotu na večerní mši svatou a kde bude od té doby uchováváno po celé svátky. Na Štědrý den pak bude k dispozici i na vrátnici nemocnice a v poledne v Delikasu při podávání štědrovečerní charitativní polévky.

Perníkový betlém

29. listopadu 2018
Milé farnice, milí farníci, milá farníčata! Chcete mít zase klášterní kostel nádherně provoněný perníčky v betlémě na bočním oltáři? Tak prosím chystejte těsto a pečte a zdobte! Betlém budeme sestavovat v sobotu před Štědrým dnem, tedy 22. prosince odpoledne, tak asi od 15 hodin. Perníčky můžete donést i dříve do sakristie, anebo je postavit do betléma i v neděli kolem mše svaté.
Pro začátečníky přidávám svůj osvědčený recept:
celý článek

Vyuka náboženství

Napsal Tomáš Mikula
29. srpna 2018
Rozvrh vyučování římskokatolického náboženství ve škole v Letovicích.
1. třída - středa 12:10 – 12:55 hodin; sraz před jídelnou;
2. třída - pátek 12:10 – 12:55 hodin; sraz u šaten;
3. třída - středa 13:10 – 13:55 hodin; sraz u šaten;
4.B, 4.C a 4.D třída – Středisko volného času Letokruh, Tyršova 25 - čtvrtek 13:20 – 14:05 hodin;
4.A a 5. třída - pátek 13:10 – 13:55 hodin; sraz u šaten;
6. a 7. třída - středa 14:00 – 14:45 hodin; sraz u šaten;
8. a 9. třída - pátek 14:00 – 14:45 hodin; sraz u šaten;
Vyučování bude zahájeno 12. až 14. září 2018

Poutníci

22. července 2018
Milí farníci, letos máme opět možnost přivítat u nás poutníky mířící do Slavkovic. Chceme Vás proto i tentokrát požádat, abychom jim nabídli nejen pohostinství, ale i kousek svého srdce. Nepotřebují teplé jídlo, stačí skromná večeře a sprcha. Mají s sebou karimatky i spacáky, takže pro mladší není problém vyspat se i na zemi. Poutníci přijdou ve středu 25. července v 17.30 hodin k farnímu kostelu. Nabídky ubytování hlaste u Jany Chloupkové a Romany Hoderové. Nebo v sakristii. Je potřeba ubytovat ještě část poutníků.

Requiem

1. června 2018
Komu se poštěstí hostit ve svém kostele "protinožce"? A zažít slavnostní atmosféru trojjazyčně zpívaného Te Deum (kromě češtiny zněla i angličtina a němčina!)? A to jsme během mše svaté napočítali ještě o dva jazyky více - celé ordinárium bylo latinské a Kyrie řecké.
Ve středu 30. května 2018 dopoledne, rok poté, co pan hrabě Alexander Hugo Kálnoky zemřel, byla urna s jeho ostatky přenesena do klášterní hrobky a slavnostně za přítomnosti světícího brněnského biskupa Pavla Konzbula uložena na místo, které ještě za svého života nechal zbudovat a kde si přál být pochován. Až půjdete na Dušičky do hrobky, všimněte si kamene hned za mřížkou pod svýma nohama - ano, potomek rodu, který založil klášter s nemocnicí, si přál, aby se po něm šlapalo.

Konečně!

20. dubna 2018
Dnes, v pátek 20. dubna 2018, se do své vlasti vrátí exulant, který měl podle záměru komunistů upadnout v zapomnění. Arcibiskup pražský a primas český Josef kardinál Beran zemřel v římském vyhnanství 17. května 1969 a byl pochován v kryptě baziliky svatého Petra blízko hrobu tohoto prvního z apoštolů. Přestože místo jeho posledního odpočinku, které vybral sám papež Pavel VI., je navýsost čestné, on sám si vždy přál vrátit se domů.
Včera byly jeho ostatky v Římě vyzdviženy a dnes by měly být převezeny do Prahy.
Přímý přenos na televizi Noe začíná v 17.45.
Jeho přáním bylo, aby se "ve všech kostelích pražské diecéze konaly děkovné pobožnosti a zněly všechny zvony..."

Celou slavnost přenesení rakve s jeho ostatky do pražské katedrály plnou symbolů přenášela v sobotu 21. 5. Česká televize a je stále k vidění v iVysílání.

Křížová cesta

Napsala Lenka Gabaríková
5. dubna 2018
Na Velký pátek (30. 3. 2018) jsme se se vydali s lidmi z letovické farnosti na křížovou cestu přírodou, během níž jsme nesli dřevěný kříž, s kterým jsme dělali po cestě zastavení, při kterých jsme četli texty a zazpívali píseň.
Křížovou cestu jsme zakončili posledním zastavením před farním kostelem a vydali se na velkopáteční obřady.
Zde je pár momentek a video z křížové cesty :).

z 34
Články/Akce/