Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 17. června 2024.

Pro děti 28

Napsal Jiří Brtník
19. března 2023
Amálka opatrně vzala do ruky brýle, které ležely na konferenčním stolku v obývacím pokoji. „Babi, to jsou tvoje brýle?” zeptala se babičky. „Ano, to jsou moje,” odpověděla babi. „Ale asi budu potřebovat nové. Zhoršuje se mi zrak.” „Jak to?” divila se Ami. „Mohla bych si je, prosím, vyzkoušet?” Babička přikývla a opatrně své brýle vnučce podala. Ta si je posadila na nos. Byly jí velké. „Tý jo, já přes ně vidím všechno rozmazaně,” informovala. V tu chvíli přišel do místnosti i Vilda a chtěl si brýle taky vyzkoušet. Ihned hlásil, že přes ně taky vidí rozmazaně.
„Babi, a mohlo by se stát, že by se ti zrak zlepšil?” ptala se Ami.
„To asi ne,” odpověděla babička. „To by se jedině musel stát zázrak.”
„Zázrak? Jako v těch příbězích v Bibli?” přemítal Vilda.
„Ano, přesně tak,” přitakala babička.
„Tak to znám!” radoval se Vilda. A dodal: „Tam Ježíš kouzlil.”
„Ale ne, nekouzlil. Dělal zázraky,” opravila ho babi.
„A v tom je nějaký rozdíl?” divil se Vilda.
„No jejda, je. A velký,” vysvětlovala babička. „Kouzlit umí postavy z pohádek. Třeba čarodějnice. Nebo taky kouzelník. Ale když Ježíš udělal zázrak, znamená to, že se tak stalo z moci všemohoucího Boha. A takové malé zázraky se dějí v našem životě pořád. Bůh v našich životech neustále působí. Každá krásná věc v našem životě je vlastně takový zázrak.”
Vilda pokyvoval hlavou, ale Amálka to moc nechápala. „To nevadí, já ti to znova vysvětlím, až budeš starší,” uklidnila ji babička.


Ježíš každodenně působí v našem životě a dělá zázraky.

Dokázal/a bys zopakovat vysvětlení rozdílu mezi kouzlem a zázrakem?


Články/Dětem/art1035