Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 19. července 2024.

Pro děti 31

Napsal Jiří Brtník
9. dubna 2023
Maminka si dnes přivstala, aby stihla nachystat co nejvíc jídla ještě předtím, než celá rodina odejde na mši. Dnes je totiž největší slavnost celého roku – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně. Amálka se taky probudila dřív a chtěla mamce pomoct. Za malou chvíli vstal i táta a šel nachystat snídani. Jen Vilík ještě pochrupával. Za chvíli ho budou muset jít vzbudit.
Celá rodina společně posnídala. Pak všichni trochu uklízeli a těšili se, že je odpoledne navštíví babička a děda. Když přišli, přinesli mramorovou bábovku, kterou pak tatínek rozkrájel ke kávě. Povídali si, hráli stolní hry a bylo jim spolu moc hezky.
„Dědo, mohl bych se tě na něco zeptat?” zeptal se Vilda dědy, který seděl vedle něj na gauči. „Určitě, ptej se,” odpověděl mu s úsměvem děda. Vilík se sebral a utekl do pokoje. Děda nechápal, co se děje, ale vnuk se za chviličku vrátil a v ruce svíral svou oblíbenou hračku – postavu Spidermana.
Ukázal ho dědovi se slovy: „Hele, dědečku, tohle je můj hrdina. Vzpomněl jsem si na něj dnes v kostele. Říkal jsem si totiž, že Ježíš je taky takový hrdina.
Dokázal velkou věc.” Dědovi se Vildova myšlenka moc líbila. Řekli ji pak společně celé rodině. Vilík si odnesl svého Spidermana zpátky do pokoje, a když ho pokládal na poličku, říkal si, že si při pohledu na něj asi už vždycky vzpomene na Ježíše.


Ježíš se pro nás obětoval na kříži. Díky tomuto hrdinskému činu ho zná celý svět.

Kdo je tvůj oblíbený hrdina?

Články/Dětem/art1040