Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 23. října 2024.

Interview s Bohem

17. srpna 2024
Znovu opakují v neděli 6.10. ve 20:05 a v pondělí 7.10. v 15:30 na NOE a v pondělí 7.10. ve 20:05 na NOE+ film s provokativním názvem Interview s Bohem. Zamýšlí se nad hledáním vlastní cesty k víře a Božími cestami v lidských životech.
Mladý novinář, který píše pro náboženskou rubriku, se vrátil z Afghánistánu a dostává zvláštní nabídku na rozhovor. Muž proti němu o sobě tvrdí, že je Bůh, a spíše klade otázky, než by na ně odpovídal. Tvrdí, že je tu proto, že byl zavolán. Setkávají se na místech, která novináři připomínají dětství, a řeší otázky víry, spásy, utrpení, odpuštění a smyslu života.

(obrázek převzat z webu TV Noe)

Aktualizováno 4. října 2024

Přehled

16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 4. října 2024
celý článek

Křest Elisabeth

4. října 2024
V klášterním kostele se 22. září konala zvláštní slavnost - křest dospělé osoby. Blanka přijala nové jméno Elisabeth podle durynské světice Alžběty Uherské, sestřenice naší Anežky Přemyslovny, která je zobrazena na čelní stěně klášterního kostela. Současně byla i biřmována a přijala poprvé Tělo a Krev Páně.

Výročí posvěcení kláštera

21. září 2024
Klášter byl slavnostně posvěcen 11. září 1774, ale protože letos to bylo přesně 250 let, oslavili jsme to v neděli 15. září. Jak? To si můžete ověřit podle nových fotografií v naší fotogalerii.

Náboženství

28. srpna 2024
Milí,
náboženství letos podle ZŠ rozvrhu vychází takto:
1. roč. Po 12:10 v ZŠ
2. roč. St 13:05 v ZŠ
3. roč. Čt 13:05 v ZŠ
4. roč. Út 13:05 v ZŠ
5. roč. Pá 13:05 na Tyršově
1.–5. roč. Út 14:20 na faře
6.–9. roč. Pá 13:55 v ZŠ

Začneme vyučovat poslední týden v září.
S dětmi, které byly do náboženství přihlášené v minulém roce, se automaticky počítá. Ostatní si mohou stáhnout přihlášku zde: Přihláška

Aktualizováno 7. září 2024

Prosba o pomoc

Milí spolufarníci,
Mnozí z vás víte, že se děti naší farnosti chystají strávit chvíli společného času na farním táboře.
Aby byl tento jejich čas příjemný nejen pro duši a ducha, ale i pro tělo, rády bychom jim tento týden připravovaly to, co mají rádi a vrátily se vám domů zase o trošku spokojenější :-)
Pokud byste nám chtěli být v tomto směru nápomocni, budeme vděčni za jakoukoliv oblíbenou buchtu vašich dětí (vnoučat). Za řezy, plněné koláče . . .

Také prosíme, pokud byste měli a chtěli darovat něco z vaší zahrádky, do jídelníčku by se nám moc hodily:
OKURKY, BRAMBORY, PAPRIKY, RAJČATA, ČESNEK, CIBULE, MRKEV, CELER, PETRŽEL.

Pomohly by nám také:
DOMÁCÍ VAJÍČKA, MARMELÁDA nebo SIRUP.

Jiné suroviny bychom zřejmě neupotřebili.
Abychom mohli zbývající dokoupit, prosíme o dodání, jeli-to možné nejpozději do pátku, 16.8.2024, na faru, či si můžeme vyzvednout, zavoláte-li na tel. 739 453 312.
Moc děkujeme! Vděčné kuchařky :)

Hospodaření

14. srpna 2024
Milí farníci, po kliknutí na tento odkaz se vám otevře zápis z poslední – květnové – ekonomické rady. Najdete tam zejm.:
– Opravy, které se za poslední čas udělaly;
– rozpočet minulého roku;
– Opravy či budování, které probíhají,
– Opravy či budování, které plánujeme.

Pastorační rada

14. srpna 2024
Milí, po kliknutí na tento odkaz se vám otevře zápis z poslední – květnové – pastorační rady obou farností. Při své práci, modlitbě a rozlišování jako důležité věci vidíme nejvíce:
– Potřebu stále více růst v modlitbě;
– vděčnost za to, co se nám podařilo nastartovat (Společenství farních buněk), prožít (Svatodušní vigilii);
– přípravu na obnovu v Duchu svatém.

Táboreček

6. srpna 2024
Milí rodiče, od pondělí 12. do středy 14. srpna jsou vaši nejmenší od 4 do 7 let zvaní na "přífarní" táboreček, vždy v čase od 9 asi do 17 hodin. Bližší informace najdete na nástěnce a u Lady Portlové.

Informačník

25. července 2024
Milí, vydáváme další číslo farního informačního listu našich farností Letovice a Rozhraní, otevřete ho kliknutím na tento odkaz, najdete tam zejména:

– zachycení všeho krásného, co se v naší farnosti dělo napříč generacemi, i s hezkými fotografiemi,
– informace o mnoha proběhlých, probíhajících či se chystajících opravách a budováních včetně ročního rozpočtu,
– kalendář hezkých událostí a plánovaných sbírek.

z 104
Články/