Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 7. března 2021.

Nabídky kurzů

4. března 2021
Centrum naděje a pomoci nabízí kurzy pro pro dospívající, snoubence a manžele. Nejdete na jejich internetových stránkách.

Postní cesta

20. února 2021
Milé děti, maminky, tatínkové,
na tomto odkazu najdete všechno, co potřebujete vědět k postní cestě ke křížům: mapu, popis, co a jak máte dělat, nápovědu, způsob, jak soutěžit a možnost vzájemně sdílet, co se vám líbilo, co vás zaujalo a co jste o kříži zjistili.
Najdete tam také kontakt na Andreu, které se můžete zeptat, když něco nebudete vědět. Taktéž se můžete spojit s o. Jiřím, Lenkou a Ladou, kterým děkujeme, že nám postní cestu pomohli připravit!

Rok sv. Josefa

18. února 2021
8. prosince 2020 – 8. prosince 2021 jsme pozváni lépe poznat, následovat a prosit o pomoc sv. Josefa. Přečtěte si list papeže Františka Patris corde o sv. Josefovi. Můžete každý postní pátek sledovat katecheze o sv. Josefovi, Můžeme na jeho přímluvu vyprošovat sobě i zemřelým odpuštění následků našich hříchů. Co pro to udělat, najdete přehledně zde, podrobně v tomto dekretu.

Hromnice

31. ledna 2021
Hromnice - svátek Uvedení Páně do chrámu v úterý můžete slavit i doma, zde jsou k této této bohoslužbě včetně požehnání svící texty.

Kaple Slatinka

17. prosince 2020
Po delší přípravě jsme dnes začali s akcí rekonstrukce naší kaple ve Slatince. 1. etapa (výměna střešní krytiny) je v podstatě hotová. Firma pana Tomana sundala starou střechu a podle ní zkonstruovala novou. To, co zbývá, je usadit ji zpět na stavbu, jakmile to počasí dovolí.
Projekt byl v roce 2020 realizován za podpory Jihomoravského kraje, Města Letovice (včetně místní části Slatinka) a vaší. Díky za vaše příspěvky a podporu!
V příštím roce budeme pokračovat 2. etapou - obnovou fasády.

"Ohlášky"

15. prosince 2020
Pořad bohoslužeb na současný týden najdete zde.

Povánoční úklid

27. ledna 2021
V nové fotogalerii najdete pár obrázků výzdoby klášterního kostela o Vánocích. Poslední šanci vidět ji "naživo" máte zítra večer (mše svatá v 18.00) a v pátek odpoledne (mše svatá ve 14.00, poté bude kostel ještě do čtyř hodin otevřený s příležitostí ke svátosti smíření).

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě stromků v obou kostelích, v klášterním kostele na inženýrském rozmístění svíčiček (zvláště si povšimněte, že obrazec nad hlavním oltářem se každým rokem mění). Vděčnost patří také všem, kteří pekli a zdobili perníčky (letos to bylo sedm rodin), a pomáhali s jejich aranžováním.

Výzdoba v klášterním kostele se bude v sobotu likvidovat. Perníkový betlém ponecháme ještě na oltáři, kde si jednotlivé kousky budete moci během týdne rozebrat. Prosíme, z hygienických důvodů vybírejte očima, a na co sáhnete vy nebo vaše děti, to si odneste.

Přehled

16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 27. ledna 2021
celý článek

Ekumenická setkání

9. ledna 2021
Tři on-line diskuzní a modlitební večery proběhly v rámci aliančního týdne modliteb a týdne modliteb za jednotu křesťanů 12. (Rozhovor nad setkání tváří v tvář praotce Jákoba), 19. (Rozhovor nad setkání Mojžíše a nás tváří v tvář Boha) a 26. ledna. (Svědectví jednotlivých společenství a modlitba). Záznam můžete shlédnout na YouTube kanálu Církve bratrské v Letovicích.
Plakátek
Aktualizováno 27. ledna 2021

Fratelli tutti

15. ledna 2021
Je možné, že již víte o naposledy vydané encyklice papeže Františka "Fratelli tutti": Bratři všichni.
Vřele doporučujeme si ji číst, může vám k tomu pomoci i vedení Zdeňka Drštky v pořadu Dotýkání světla na Proglase.

Koupit si ji můžete jako knihu, či e-knihu v Karmelitánském nakladatelství.

Aktualizováno 16. ledna 2021

z 82