Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 23. dubna 2021.

"Ohlášky"

Napsal Jiří Brtník
15. prosince 2020
Pořad bohoslužeb na současný týden najdete zde.
Aktualizováno 8. dubna 2021

Přehled

Napsala Marie Kocinová
16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 8. dubna 2021
celý článek

Lektoři

Napsala Marie Kocinová
8. dubna 2021
Rozpis lektorů na 2. čtvrtletí roku 2021 najdete zde.

Přelom

Napsala Marie Kocinová
8. dubna 2021
O Kristově oběti jako přelomové události historie mluvil otec Alois v promluvě před pašijemi na Květnou sobotu i neděli. Podobně na Velký pátek zmínil jakýsi obraz ukřižování, kde jsou zobrazeny dva typy lidí - jedni, ti hříšní, se ke kříži obracejí a upínají jako jediné naději, ti druzí se od kříže odvracejí a od Boha odcházejí. Na Boží hod velikonoční upozornil na to, že kdybychom nechtěli věřit ženám, které mohly být podezřívány z toho, že si ve svém žalu Ježíše představují, ani apoštolům, máme zde jedno naprosto nezpochybnitelné svědectví. Svědectví římské stráže, která vzkříšeného Ježíše viděla a neměla žádný zájem na tom, aby to tak bylo, právě naopak, oni ho přece měli hlídat.
celý článek


Slavit doma

Napsal Jiří Brtník
28. března 2021
Pokud se budete chtít ke slavení Velikonoc připojit v rodině vlastní domácí bohoslužbou, můžete využít těchto textů.
Jak vytvořit bohoslužby jednoduše (nejen) s dětmi najdete na těchto videích.
Pokud se budete chtít připojit přes média, je doporučeno spojit se s naším o. biskupem. To je možné na kanálu youtube Petrov, nebo přes rádio Proglas.


Křížové cesty

Napsal Jiří Brtník
28. března 2021
Kromě pondělní křížové cesty v klášterním kostele
je možné si
– (nejen) s dětmi projít křížovou cestu kolem farního hřiště,

křížovou cestu přírodou, která bude k dispozici během celého Svatého týdne (Na tomto odkazu si můžete zobrazit mapu všech zastavení),

– příp. se připojit ke křížové cestě pro mládež na Velký pátek v kostele ve 13:45.


Sčítání

Napsal Jiří Brtník
24. března 2021
V České republice začne 27. března 2021 sčítání lidu, které se naposledy konalo v roce 2011. Biskupové Čech, Moravy a Slezska při této příležitosti vydávají společnou výzvu pro věřící:
celý článek

Služby

Napsal Jiří Brtník
20. března 2021
Vážení farníci, ve farním kostele a na webu jsou, nebo brzy budou trvale zveřejněny služby ve farnosti, které je dobré znát, abyste tyto osoby mohli kontaktovat, nebo se pro ni nabídnout.
Jednorázově teď také na určitou dobu zveřejňujeme všechny služby i se stručným popisem toho, co si pod nimi představit.
Mnohé z nich jsou na určitou dobu, aby nebyly příliš velkým závazkem a mohli se v nich střídat všichni, kteří pro ně mají charizma a ochotu. Většinu z nich také nezastává jednotlivec, ale pracuje v malém týmu.
Tito služebníci nenahrazují zodpovědnost, kterou neseme všichni farníci, ale spolu s farářem se mají snažit, abychom ve farnosti tyto úkoly dobře naplňovali.Rok sv. Josefa

Napsal Jiří Brtník
18. února 2021
8. prosince 2020 – 8. prosince 2021 jsme pozváni lépe poznat, následovat a prosit o pomoc sv. Josefa. Přečtěte si list papeže Františka Patris corde o sv. Josefovi. Můžete každý postní pátek sledovat katecheze o sv. Josefovi, Můžeme na jeho přímluvu vyprošovat sobě i zemřelým odpuštění následků našich hříchů. Co pro to udělat, najdete přehledně zde, podrobně v tomto dekretu. Ve středu 10. března začínáme devítidenní modlitební přípravu na slavnost sv. Josefa. Jeden z možných textů najdete zde, nebo čtěte na pokračování výše zmíněný list s modlitbou.
Aktualizováno 10. března 2021

z 83
Články/