Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 13. prosince 2019.

Vánoce 2019

Napsala Marie Kocinová
21. listopadu 2019
Pořad bohoslužeb o vánočních svátcích – pouze hlavní dny:

DenHodinaMísto
Štědrý den
24. 12.
16.00farní kostel (animovaná pro děti)
22.00klášterní kostel
24.00farní kostel
Slavnost Narození Páně
25. 12.
7.30farní kostel
9.00farní kostel
10.30klášterní kostel
Svátek sv. Štěpána
26. 12.
7.30farní kostel
9.00farní kostel
10.30klášterní kostel
Sv. Silvestra
31. 12.
17.00farní kostel
18.00klášterní kostel
Slavnost Matky Boží Panny Marie
1. 1. 2020
7.30farní kostel
9.00farní kostel
10.30klášterní kostel
Aktualizováno 7. prosince 2019
celý článek

Perníkový betlém

Napsala Marie Kocinová
7. prosince 2019
Již se stalo tradicí, že o Vánocích se klášterní kostel rozvoní jehličím a perníkem. Také letos bychom rádi v klášteře opět postavili betlém a přinesli tak více pohody do vánočního času. Kdo máte trochu tvůrčího ducha, můžete vytvářet postavičky, zvířátka či stavby podle své fantazie. Svatou rodinu (Ježíška, Marii a Josefa) ne, ta postačí v jednom vydání, ale andílků, oveček a pastýřů není nikdy dost.
Betlém budeme sestavovat tentokrát až těsně před Štědrým dnem, a to v neděli 22. prosince asi od 16 hodin a nejkrásnější by bylo, kdybyste si své figurky přišli sami umístit. Současně si budete moci odnést "betlémské světlo", které bude v klášterním kostele uchováváno již od sobotního večera.
Betlém zůstává v kostele až do Hromnic 2. února. Strach maminek, že perníčky zapadnou prachem, je zbytečný, spíše se pak po nich "zapráší".
Loni vypadal náš betlém takto.

Adventní dopis

Napsala Marie Kocinová
2. prosince 2019
„Ejhle, Hospodin přijde a všichni svatí jeho s ním;
a bude v onen den světlo velké, aleluja.“


Milí Ježíšovi přátelé,
všichni víme, že Advent znamená „příchod“: na prvním místě příchod Krále králů, jak nám to připomínají slova této písně, avšak i my mu máme jít naproti, jako to udělali pastýři nebo mudrci.
Vydejme se spolu touto cestou do Betléma. Vyjděme ze svého pohodlí a zaběhnutých cest na Cestu, kterou je sám Ježíš. Nebojme se změnit věci, které jsou pro nás známé a pohodlné.
celý článek

Aplikace Průvodce adventem 2019

Napsal Jiří Brtník
30. listopadu 2019
Průvodce adventem, který každoročně připravuje Pastorační středisko brněnské diecéze, je dostupný také všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android.
celý článek

Nohama na rovníku, hlavou v nebi

Napsala Marie Kocinová
27. listopadu 2019
Farnost Letovice vás srdečně zve na setkání
Nohama na rovníku, hlavou v nebi

v neděli 1. 12. 2019
.

Misionář MUDr. P. František Slavíček bude vyprávět o své misii v Kamerunu.

Program setkání:
  • 9:00 mše sv. v kostele sv. Prokopa
  • po mši sv. farní kavárna s besedou ve farním sále
  • 14:00 přednáška MUDr. P. Slavíčka v kostele sv. Prokopa o misii v Kamerunu
Více na plakátku.

Pravda

Napsala Marie Kocinová
13. listopadu 2019
"Pravda, jak známo, osvobozuje a odvaha k pravdě je jedním ze základních zdrojů mravní obrody společnosti. Poznání dějinné pravdy, byť jakkoli tvrdé, má pro nás tedy, jak patrno, dvojnásobně očistný význam. Odkrytí našich selhání nás varuje před sebevražedností postojů založených na pouhé přizpůsobivosti, sobectví či dokonce pozdní zlobě, ale zároveň poukazem na všechny velké činy minulosti je nám zdrojem naděje, hrdosti a inspirace."

Slovy Václava Havla uvedl a uzavřel Václav Moravec včerejší Fokus na téma Boj za pravdu. Jeho hosty v Betlémské kapli byli prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová, předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský, vědkyně Blanka Říhová a biolog a teolog Marek Orko Vácha. Řeč byla o tom, co je to pravda, lze-li ji vlastnit, jaký je rozdíl mezi pravdou v právu, politice, vědě a teologii, o "fake news" i alternativních pravdách, o tom, kdy je lež ospravedlnitelná a je-li to i tzv. "milosrdná" lež o zdravotním stavu, a co to znamená "žít v pravdě".
celý článek

Z celého srdce

Napsala Marie Kocinová
13. listopadu 2019
I život má pravidlo kontrapunktu... srdce neznamená sentiment, ale celistvost člověka... úloha Slovanů v historii - zatím je nikdo nezná, co dají světu, možná jejich hodina teprve přijde... jeho matka jako největší mystička, protože se modlila i při krmení slepic (známe to z interpretace otce Aloise: "Zdrávas Maria, milosti plná... uhni potvoro, vždyť víš, že jsem šmatlavá, Pán s tebou")...

Kdo jste se nestihli podívat v neděli odpoledne na dokument o boskovickém rodákovi kardinálu Tomáši Špidlíkovi, můžete si jej pustit z iVysílání na webu České televize.

Listopad

Napsala Marie Kocinová
30. října 2019
V rámci oslav nadcházejících listopadových výročí se v Brně uskuteční tyto akce:
  • v pondělí 4. 11. 2019 v 16.00 hodin v aule Biskupského gymnázia Brno panelová diskuse s názvem Rok 1989 – významný mezník novodobých dějin
  • v pátek 8. 11. 2019 v 17.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla mše svatá k výročí 35 let od návštěvy Matky Terezy, poté vzpomínkový večer s pamětníky
  • v pátek 15. 11. 2019 v brněnské katedrále proběhne po mši svaté v 17.30 hodin „Večer díků za svobodu“
  • v neděli 17. 11. 2019 v katedrále sv. Petra a Pavla v 10.30 hodin pontifikální bohoslužba, které bude předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle, v 18.00 hodin zazní koncert Filharmonie Brno
  • v úterý 19. 11. 2019 „Hold sv. Anežce České“ od 17.30 hodin v sále Petrov 2

Více na webu biskupství
Připojujeme také text s notami a nahrávkou písně ke svaté Anežce.

Misijní říjen

Napsala Marie Kocinová
16. září 2019
Svatý otec tento rok vyhlásil nejen tradiční sbírku na misie, ale mimořádně i celý měsíc říjen jako misijní. Zdůrazňuje, že poslání hlásat evangelium je z podstaty křtu úlohou každého křesťana.

Naše farnost by letos připojila k podpoře Papežského misijního díla nejen sbírkou na misie v kostele, ale i prostřednictvím Misijního koláče.Výtěžek byl mimořádný. Pán odplať vám všem, kteří jste jakkoli přispěli!

Více o všech akcích a aspektech na webu missio.cz a v listu otce biskupa Vojtěcha.

Tento rok vyvrcholí v naší farnosti MODLITEBNÍM VEČEREM za naše misijní poslání ve středu 30. října společným růžencem, mší svatou a adorací, prokládanou společným rozjímáním a modlitbou.
Aktualizováno 28. října 2019

Přehled

Napsala Marie Kocinová
16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 9. října 2019
celý článek

z 74
Články/