Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 18. ledna 2022.

Tříkrálová sbírka

3. ledna 2022
Také letos proběhne v naší farnosti tříkrálová sbírka pro potřebné, kterou organizuje Charita.
Kvůli přetrvávající pandemii však nebudou domy navštěvovat koledníci, ale tříkrálové pokladničky budou spolu s cukříky a samolepkami na dveře rozmístěny na různých místech v Letovicích až do 16. ledna. Kromě obou kostelů i na městském úřadě, v knihovně v Letovicích, Kladorubech a Jasinově, v Lékárně Milosrdných bratří, v prodejnách COOP, ELPRUM a U kaštanu.

Více na plakátku nebo na webu sbírky.

Aktualizováno 8. ledna 2022

Přehled

16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 8. ledna 2022
celý článek

Adorační den

8. ledna 2022
Letošní adorační den začal po mši svaté v klášterním kostele výstavem Nejsvětější svátosti a skončil společnou adorací od šesti hodin večer. Atmosféru přibližuje nová fotogalerie na našem webu.

Rodiny!

24. dubna 2021
K roku rodiny jsme zvaní ke společné cestě znovuobjevení rodiny jako daru, a to navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, kterým rodiny musí čelit. Papežský úřad pro rodinu spolu s papežem připravil 10 párminutových videí pro všechny, které nabízí nejen myšlenky k meditaci, ale i svědectví a praktické inspirace do všedního života rodiny, nebo naší pomoci rodinám. Součástí je i manuál s otázkami a výzvami ke změně. Odkaz na ně najdete zde!
Aktualizováno 25. prosince 2021

"Ohlášky"

15. prosince 2020
Pořad bohoslužeb na současný týden najdete zde.
Aktualizováno 18. prosince 2021

SYNODA

6. listopadu 2021
Jste zváni k větší spolupráci při hledání cest, jak lépe fungovat pro nás i pro všechny lidi, tak jak chce Bůh! Více zde!. Organizaci v naší farnosti najdete v ohláškách.

Doporučuji z Proglasu:
H. Pohořalá o synodě: Je to běh na dlouhou trať (od minuty 13:30) zde.

Jaké je hlavní téma/ témata synody? Najdete zde.

Aktualizováno 18. prosince 2021

Betlémské světlo

8. prosince 2021
Jako každým rokem, i letos přivezou skauti betlémské světlo do našeho města. Tentokrát to bude již 18. prosince 2021 rychlíkem Svitava s příjezdem v 7:33 na nádraží.

Postní kuchařka

6. prosince 2021
Čtyřicetidenní půst před Velikonocemi známe všichni jako křesťanskou tradici. Dnes však různé formy jarní očisty a detoxu zkouší každé jaro i celá řada lidí nehledě na vyznání.

Půst nabírá různých podob dle dané tradice a náboženství. Nejběžnější je vzdát se na určitou dobu masa. Postní kuchařka Pavla Drdela ukazuje, že to nemusí znamenat ochuzení se o dobrou chuť jídla nebo radost z vaření.

Pokud byste chtěli někomu na Vánoce udělat radost postní kuchařkou a hlavně její koupí podpořit charitativní projekt, na webu Post(n)i.se  najdete podrobnosti. Knížka bude k dispozici v březnu, nyní můžete obdarovat DÁRKOVÝM CERTIFIKÁTEM. Počet objednaných knížek zakoupíme a po doručení si je budete moci vyzvednout.

Advent

27. listopadu 2021
O 1. neděli adventní budeme na všech bohoslužbách žehnat adventní věnce.

OBNOVA

6. listopadu 2021
12. – 14. listopadu jsme ve farnosti prožili duchovní obnovu.

Kdo jste se na některou část nedostali, zde si můžete pustit záznam:

Sobotních katechezí a vigilie,
a nedělní bohoslužby s homilií.

Aktualizováno 20. listopadu 2021

z 85