Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 7. března 2021.

Nabídky kurzů

Napsal Jiří Brtník
4. března 2021
Centrum naděje a pomoci nabízí kurzy pro pro dospívající, snoubence a manžele. Nejdete na jejich internetových stránkách.

Postní cesta

Napsal Jiří Brtník
20. února 2021
Milé děti, maminky, tatínkové,
na tomto odkazu najdete všechno, co potřebujete vědět k postní cestě ke křížům: mapu, popis, co a jak máte dělat, nápovědu, způsob, jak soutěžit a možnost vzájemně sdílet, co se vám líbilo, co vás zaujalo a co jste o kříži zjistili.
Najdete tam také kontakt na Andreu, které se můžete zeptat, když něco nebudete vědět. Taktéž se můžete spojit s o. Jiřím, Lenkou a Ladou, kterým děkujeme, že nám postní cestu pomohli připravit!


Rok sv. Josefa

Napsal Jiří Brtník
18. února 2021
8. prosince 2020 – 8. prosince 2021 jsme pozváni lépe poznat, následovat a prosit o pomoc sv. Josefa. Přečtěte si list papeže Františka Patris corde o sv. Josefovi. Můžete každý postní pátek sledovat katecheze o sv. Josefovi, Můžeme na jeho přímluvu vyprošovat sobě i zemřelým odpuštění následků našich hříchů. Co pro to udělat, najdete přehledně zde, podrobně v tomto dekretu.

Hromnice

Napsal Jiří Brtník
31. ledna 2021
Hromnice - svátek Uvedení Páně do chrámu v úterý můžete slavit i doma, zde jsou k této této bohoslužbě včetně požehnání svící texty.

Kaple Slatinka

Napsal Jiří Brtník
17. prosince 2020
Po delší přípravě jsme dnes začali s akcí rekonstrukce naší kaple ve Slatince. 1. etapa (výměna střešní krytiny) je v podstatě hotová. Firma pana Tomana sundala starou střechu a podle ní zkonstruovala novou. To, co zbývá, je usadit ji zpět na stavbu, jakmile to počasí dovolí.
Projekt byl v roce 2020 realizován za podpory Jihomoravského kraje, Města Letovice (včetně místní části Slatinka) a vaší. Díky za vaše příspěvky a podporu!
V příštím roce budeme pokračovat 2. etapou - obnovou fasády.

Aktualizováno 28. ledna 2021

"Ohlášky"

Napsal Jiří Brtník
15. prosince 2020
Pořad bohoslužeb na současný týden najdete zde.
Aktualizováno 28. ledna 2021

Povánoční úklid

Napsala Marie Kocinová
27. ledna 2021
V nové fotogalerii najdete pár obrázků výzdoby klášterního kostela o Vánocích. Poslední šanci vidět ji "naživo" máte zítra večer (mše svatá v 18.00) a v pátek odpoledne (mše svatá ve 14.00, poté bude kostel ještě do čtyř hodin otevřený s příležitostí ke svátosti smíření).

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě stromků v obou kostelích, v klášterním kostele na inženýrském rozmístění svíčiček (zvláště si povšimněte, že obrazec nad hlavním oltářem se každým rokem mění). Vděčnost patří také všem, kteří pekli a zdobili perníčky (letos to bylo sedm rodin), a pomáhali s jejich aranžováním.

Výzdoba v klášterním kostele se bude v sobotu likvidovat. Perníkový betlém ponecháme ještě na oltáři, kde si jednotlivé kousky budete moci během týdne rozebrat. Prosíme, z hygienických důvodů vybírejte očima, a na co sáhnete vy nebo vaše děti, to si odneste.Aktualizováno 28. ledna 2021

Přehled

Napsala Marie Kocinová
16. prosince 2012
fotogalerií seřazený chronologicky po letech:
Aktualizováno 27. ledna 2021
celý článek

Ekumenická setkání

Napsala Marie Kocinová
9. ledna 2021
Tři on-line diskuzní a modlitební večery proběhly v rámci aliančního týdne modliteb a týdne modliteb za jednotu křesťanů 12. (Rozhovor nad setkání tváří v tvář praotce Jákoba), 19. (Rozhovor nad setkání Mojžíše a nás tváří v tvář Boha) a 26. ledna. (Svědectví jednotlivých společenství a modlitba). Záznam můžete shlédnout na YouTube kanálu Církve bratrské v Letovicích.
Plakátek
Aktualizováno 27. ledna 2021

Fratelli tutti

Napsal Jiří Brtník
15. ledna 2021
Je možné, že již víte o naposledy vydané encyklice papeže Františka "Fratelli tutti": Bratři všichni.
Vřele doporučujeme si ji číst, může vám k tomu pomoci i vedení Zdeňka Drštky v pořadu Dotýkání světla na Proglase.

Koupit si ji můžete jako knihu, či e-knihu v Karmelitánském nakladatelství.


Aktualizováno 16. ledna 2021

z 82
Články/