LIDOVÉ MISIE

LIDOVÉ MISIE

TOPLIST

TOPlist

 

TELEVIZE TV-MIS.CZ

TV NOE - ON LINE

TV NOE - ON LINE

BIBLE NA INTERNETU

POUŤ PEKAŘŮ 2008/1

POUŤ PEKAŘŮ 2008/2


, Powered by Joomla!
archiv 2014

 

V kostele sv. Klementa v Tasovicích zazněla vánoční hudba

 

31.12.2014

 

Kostel sv. Klementa v Tasovicích se ve čtvrtek 25. prosince 2014 stal místem, kde zazněla vánoční hudba v podání hudebního tělesa Musica Antiqua pracujícího při Hudební škole YAMAHA ve Znojmě. Po koncertu pak měli přítomní možnost prohlédnout si výstavku betlémů

 

Foto Jitka Pavlačková

 

 

Půlnoční vánoční mše v kostele Sv. Klementa 24.12.2014 - 22.00

 

 24.12.2014

 

 Foto Miluška Mitregová

 

 Video Miluška Mitregová - 1, 2, 3, 4, 5, 6

 

 

Křesťanské vánoční svátky v Tasovicích a Hodonicích

 

21.12.2014 

 

 

Předvánoční setkání místních sborů 20.12.2014

 

21.12.2014

 

Předvánoční setkání místních pěveckých sborů se uskutečnilo v sobotu 20.12.2014 v prostorách kláštera a přísálí kláštera v Tasovicích. Zcela zaplněný sál nadšeně apĺaudoval souborům, SCHOLA Z TASOVIC, DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR Z TASOVIC A HODONIC, FARNÍ SBOR Z TASOVIC, MUŽÁCI Z TASOVIC A SOUSEDÉ. Akci uspořádala Eva Vašinová z Tasovic ve spolupráci s dalšími dobrovolníky a sponzory. Celý program skvěle uváděl Pavel Vašina

 

Foto a video František Šimík

 

Foto Jarda Kubík

 

 

Adventní tlachání o ustavičném přicházení "nepoznaného"

 

01.12.2014

 

 

Předvánoční setkání pěveckých sborů - klášter Tasovice

 

01.12.2014

 

 

Křtění mladých vín

 

18.11.2014

 

V pátek 14.11.2014 se v přísálí kláštera v Tasovicích konalo tradiční Křtění mladých vín. Akci uspořádal Český zahrádkářský svaz Tasovice

 

Foto - web "Mužáci z Tasovic"

 

 

Martinské hody 2014 - nedělní mše Sv. v Tasovicích

 

9.11.2014

 

Tasovice, kostel Nanebevzetí Panny Marie - neděle 9.11.2014

 

Foto Rosťa Lattner

 

Video 1, http://www.tasovice.cz/video2014/hody14/mse/002.wmv">2, 3, 4

 

 

 Na Silvestra do Medžugorje - pozvánka

 

26.10.2014

 

 

Benefiční koncert v Moutnicích 18.10.2014

 

09.10.2014

 

Milí přátelé! Přijďte a přijeďte nás podpořit!
Pomozme, prosím, splnit sny těm, kdo od války čekají na místo, kde by se mohli scházet…
Pomozme, prosím, s výstavbou Charitativního, vzdělávacího a duchovního centra s kaplí Panny Marie Bolestné s přilehlým relaxačně-meditativním areálem, na které stále schází mnoho prostředků…
Jednou z mála cest k naplnění snu jsou benefiční akce. Ta pro nás podstatná se uskuteční v sobotu 18. října 2014 v 16 hodin v budově orlovny v Moutnicích ...u Brna. Získat lístky lze online na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
nebo na prodejních místech.

 

1. Odkaz na facebook

 

2. Odkaz na facebook

 

Pouť setkání - po stopách sv. Klementa

 

01.10.2014

 

V sobotu 20. září se konalo každoroční mezinárodní putování po stopách sv. Klementa. I letos proběhlo za účasti českých, rakouských a německých poutníků. Ti nejen, že putovali po „Svatoklementské turisticko-naučné stezce" ze Znojma do Tasovic, které jsou rodištěm tohoto světce, ale mohli se také zúčastnit mše svaté, jejímž hlavním celebrantem byl vídeňský biskup Stephan Turnovszky. Jako další byla na programu výstava obrázků dětí jedné z vídeňských základních škol, která byla umístěna v sále kláštera

 

Fotografie Jitka Pavlačková

 

 

Pozvánka na POUŤ SETKÁNÍ

 

30.8.2014

 

 

720 let Krhovic

 

29.8.2014

 

A byli jsme u toho ... v sobotu 25.8.2014

 

 

Zamyšlení

 

22.7.2014

 


 

Otec Tomáš - je fotbalista

 

28.6.2014

 

Svou náklonnost k fotbalu nezapře OTEC TOMÁŠ (p. Tomasz Waściński, CSsR) z místní farnosti. Nejenže pravidelně navštěvuje fotbalové zápasy místních fotbalových družstev, ale sám jako fotbalista se aktivně zapojil do fotbalového turnaje sponzorů, konaného v pátek 27.6.2014 v Tasovicích. Bojoval v dresu Obce Tasovice

 

 

První  svaté přijímání v Tasovickém kostele

 

28.06.0214

 

První svaté přijímaní - neděle 22.6.2014 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Tasovicích

 

Fotografie zde

 

 

Absolventské vystoupení v kostele sv. Jakuba v Hodonicích

 

15.06.2014

 


 

Tradiční absolventské vystoupení žáků ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou v kostele sv. Jakuba v Hodonicích se uskutečnilo v pondělí 16.6.2014

 

Fotografie zde

 

Video

 

 

 

 


 

 

PŘIJĎ DUCHU SVATÝ

 

DEVÍTIDENNÍ POBOŽNOST K DUCHU SVATÉMU

 

První den – pátek:

 

Antifona: Duše Svatý, Stvořiteli a Posvětiteli všech věcí, jenž máš všelikou milost a pronikáš zrakem vše, přijď a naplň mysli a srdce naše! Přijď k nám, Duše Svatý, Utěšiteli, abychom se stali činiteli všeho, co nám hlásal a přikázal Kristus Pán! Duše Svatý, Bože, ty vysíláš slovo své a vše tavíš; zavane dech tvůj a tekou prameny milosti! Více zde ...

 

Požehnání a představení hodonických obecních symbolů

 

17.05.2014

 

Fotografie zde

 

 

Putování po tasovických sklepech 2014

 

04.05.2014

 

II. ročník Putování po tasovických sklepech se uskutečnil v sobotu 3.5.2014. Akce se zúčastnilo podle předběžného sčítání více jak 800 putujících. Otevřeno bylo celkem 32 sklepů - 28 v Tasovicích; 4 v Hodonicích; 1 venkovní vinný stánek Zahrádkářů z Krhovic. Zajímavostí putování bylo mimo jiné zpřístupnění tasovického farního sklepa, kde si putující mohli prohlédnout výstavku obrazů a dalších uměleckých děl Milana Kupkára z Tasovic a samozřejmě okoštovat místní vína

 

Fotografie zde

 

 

 

 

POZVÁNKA

 

Dámy a pánové, přátelé, lidé dobré vůle!

 

Herec Jiří Suchý, olympionička Kateřina Neumannová, operní pěvkyně Pavlína Senić, vědkyně Eva Syková, novinářka Michaela Lejsková a zpěvák Petr Bende Vás srdečně zvou na benefiční koncert pro Charitativní, vzdělávací a duchovní centrum s kaplí Panny Marie bolestné s přilehlým meditačně-relaxačním  areálem.

 

Výše zmíněná stavba má napomáhat:

 

- v oblasti charitních projektů - chudým a opuštěným dětem ve spolupráci s Oblastní charitou Hodonín a dětem a mládeži v dětských domovech ve spolupráci s Nadací Kopretina;

 

- v oblasti osvěty - podpoře rodin ve spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči Brno;

 

- v oblasti spirituálních potřeb spoluobčanů - věřícím, kteří se roky schází v sále nesvačilského obecního úřadu, protože jim schází místo k setkávání, v pastorační péči Římskokatolické farnosti Moutnice.

 

Spojte, prosím, příjemné s užitečným, a přijďte nás podpořit. Jistě se vstupenka na krásný koncert může stát i vhodným dárkem pro Vaše drahé a známé.

 

Také zdvořile prosíme o další rozšíření této pozvánky, neboť dobré skutky pomáhají druhým a nám přináší radost. :-) Přeposílejme, sdílejme na sociálních sítích, zvěme, podpořme...

 

Velké díky za Vaši pomoc, které si vážíme!

 

Za přípravný tým projektu Mgr. René Strouhal, statutátní zástupce pořádající organizace a hlavně duchovní otec

 

Video na youtube.cz

 

-------------

 

 

Na tři NEJDŮLEŽITĚJŠÍ dny křesťanských svátku jsme zvaní do kostela sv. Klementa.

 

Na „velké“ pondělí, úterý a středu projdeme Křížovou cestu.

 

Na Zelený čtvrtek (ustanovení Mše sv. a kněžství) a pak na Velký pátek (den smrtí Krista a jediný den, kdy se necelebruje Mše sv.) jsme zvaní na 18.00 hod.

 

Na Bílou sobotu v 19.30 hod. rozžehneme oheň a zpěvem Aleluja vstoupíme do největšího tajemství života a smrtí Krista.

 

Velikonoční neděli se sejdeme jako obvykle na svátky a také v Dyji v 17.00 hod.)

 

Na velikonoční pondělí Mše sv. budou v 9.30 hod. v Tasovicích a v Hodonicích.

 

 

 

 

 

KONČÍ VELKÝ PŮST… a za rok zase.

 

 

 

Pán Ježíš jde spolu s učedníky do Getsemanské zahrady, kde strávil hodiny v adoracích , vybízí je, aby zůstali s ním, pak si kleká co by kamenem dohodil před svým Otcem, aby začal nejbolestivější a nejštědřejší modlitbu, která kdy na zemi byla modlena.

 

 

 

On, který je nevinný, svatý a neposkvrněný musí být obviněn a vzít na sebe naše hříchy. To mu působí smrtelné úzkosti a nutí ho říkat : Nechť mě tento kalich hořkosti mine. V ten samý moment si, ale uvědomuje , že pokud se nevydá za naše hříchy tak budeme ztraceni. I přesto všechno co musí podstoupit s mocných úsilím heroické lásky říká : ať se plní Tvá vůle , Otče.

 

 

 

Pán Ježíš se modlí v zahradě k Otci a říká : “Zde jsou tvé děti, já tvůj jediný syn beru místo hříšníků, aby oni mohli vzít mé místo a skrze milost se stát tvými dětmi. Otče ztrestej mě a dej pokoj a odpuštění hříšníkům, dej mi smrt a jim život, opusť mě a hříšníkům dej dokonalé požehnání a věčné spojení s tebou, hle zde jsou tvé děti Otče, obejmi je. Moje krev je činí čistými, krásnými a hodnými tebe Otče. Pamatuj Otče ,že jsem se ponížil a stal člověkem, aby lidstvo mohlo být hodno Boha.

 

 

 

Děkujeme ti, Pane Ježíši, za všechno co jsi pro náš udělal. Co by jsme řekli našemu Pánu kdybychom byli spolu s ním v Getsemanské zahradě ? Můžeme si stěžovat, když se potkáme v životě s utrpením ? Bůh s námi přece zachází jako s vlastním synem. Je to jistě znamení našeho synovství. Chceme Pána zvednout ze země a říci mu, Ježíši miluji tě, Ježíši miluji tě, Ježíši miluji tě, chci aby tě každý miloval, chci obětovat svůj život aby si byl milován. Chci přinést jakékoliv utrpení hlavně když budeš milován…Ale když se sám nad sebou zamýšlím, skutečně miluji oběť skutečně nabídnu Pánu sebezapření ? Odřeknu si všechno pro Pána ? O dobrý Ježíši stydím se za odpověď, ale zde ve škole smutku, utrpení a nekonečné lásky jsem připraven učit se jak ztratit sebe sama a obětovat se pro lásku k tobě.

 

 

 

 

 

Pouť pekařů v Tasovicích

 

16.03.2014

V sobotu 15.3.2014 se uskutečníla v Tasovicích tradiční pouť pekařů na počest tasovického rodáka Sv. Klementa Marie Hofbauera. Od 16.00 se konala v kostele Sv. Klementa mše Sv., kterou celebroval p.Marián Husek, premonstrátský farář ve Znojmě-Louce. Následovala výstava pekařských výrobků, kde opět dominovali polští pekaři; ale byly zde také vystaveny pekařské výrobky místních pekařů. Akce se setkala se širokým zájmem veřejnosti

Fotografie zde

Video se připravuje


 

 

Farníci naší farnosti putovali do Vídně

29.01.2014

Farníci naší farnosti putovali v neděli 26.1.2014 do Vídně, kde se konala pouť v rámci oslav 100 let od vyhlášení tasovického rodáka sv. Klementa Marie Hofbauera patronem Vídně

Fotografie Jiří Maršoun

 

 

 

 

Tříkrálová sbírka - více jako v loňském roce

27.01.2013

Na začátku ledna 2014 probíhala v obcích naší farnosti tradiční Tříkrálová sbírka, organizovaná Oblastní charitou Znojmo. Domácnosti navštívili koledníci, kteří byli označeni logem Charity. Koledovalo několik skupin koledníků; výsledná částka, kterou vybrali činí: V Tasovicích 35 608,- Kč, v Hodonicích 29 561,- Kč, v Krhovicích 12 605,- Kč a v Dyji 8 052,- Kč. Všem koledníkům a organizátorům této akce patří poděkování


 ----------

OBĚTOVÁNÍ PÁNĚ ANEB KONEC VÁNOC

Teologickým obsahem svátku je setkání éry Starého a Nového zákona čili jejich návaznost. Opětovně se zde - podobně jako při svátcích Narození Páně - zdůrazňuje, že příchod Ježíše Krista a celá novozákonní epocha dějin země byly připravovány. Několik tisíc let Bůh pracoval na vtělení Syna Božího - Spasitele lidí. Ještě jednou se mají věřící tímto svátkem upomenout, že Bůh nenechal lidi propadlé hříchu a smrti napospas záhubě, ale ihned - již při odchodu Adama a Evy z ráje - začal připravovat nápravu: místo starého, duchovně padlého Adama se jednou narodí nový Adam, který napraví, co první Adam pokazil. A místo první Evy, jež posloužila hadu a skrze niž vstoupila duchovní nákaza hříchu do lidské přirozenosti, narodí se nová Eva, skrze niž vstoupí do světa Spása a jež o sobě může prohlásit: "Jsem služebnice Páně."
                    Nad těmito úvahami nás nemůže nenapadnout myšlenka, jak velká je láska Boží k člověku a jak se mocné Boží milosrdenství klene nad celými lidskými dějinami. Starozákonní pokolení míjela, jedno za druhým, a Bůh stále pracoval - chystal příchod Spasitele. V každém pokolení si Hospodin našel někoho, kdo byl schopen s Ním spolupracovat na uskutečnění velkého plánu. V každé generaci se spolupůsobením Božím s lidským vykonal krůček k předem určenému cíli. Knihovna Starého zákona je svědectvím tohoto Božího díla s lidmi.    

                 A podobně je to i dnes - Bůh nepřestal pracovat, stále se děje Boží dílo - a tím dílem je život Církve a převádění lidí z tohoto končícího světa do nového světa Božího Království. Je to dílo proměny člověka, které bývá spojeno (jako každé rození do nového světa) s bolestí, ale lidé se stávají schopnými nového duchovního života. Jestliže Ježíšově matce bylo prorocky zvěstováno:

"A tvou duši pronikne meč," jak by ozvěna těchto slov neměla platit pro každého člověka jako proroctví křesťanského života? Tak se zjevuje hloubka myšlení člověka - při nesení kříže.
             Jak říkají církevní otcové: "Tím, že se člověk narodí pro život Božího Království, stává se zároveň neschopným života v tomto světě." V bolestech se trhají vlákna spojující srdce člověka s tímto světem, aby se mohl stát svobodným pro nekonečnou duchovní blaženost.
Je velikou útěchou a posilou pro každého, kdo se v bolestech rodí pro nový duchovní život, může-li zasadit svůj život a nesený kříž do kontextu celých dějin spásy lidstva, pamatuje-li na Boží milosrdenství, které se rozpíná nad všemi zástupy všech generací lidských dějin, dokáže-li postřehnout Boží dílo a práci nad celými dějinami člověka.

 

 

 

Tříkrálová sbírka - setkání ve Slunečném penzionu

21.01.2014

Koledníci Tříkrálové sbírky místní farnosti se sešli v neděli 19.1.2014 odpoledne ve Slunečném penzionu v Tasovicích. Patří jim poděkování

Fotografie Jitka Pavlačková

Foto Anna Csanadiová

 

 

 

 

 

Tříkrálová sbírka v Krhovicích

20.01.2014

Fotografie zde

 

 

Tříkrálová sbírka v Tasovicích

11.01.2014

Fotografie a video  - Anna Csanadiová

Foto Martina Šustková

 

 

 

Mládež naší farnosti - foto Ivo Csanadi

05.01.2014

 

K.M.HOFBAUER

jeho cesta ...


ŽIVOT FARNOSTI

SETKÁNÍ MÍSTNÍCH PĚVECKÝCH SBORŮ

prosinec 2014

 

VÁNOČNÍ KONCERT

prosinec 2014

 

POUŤ SV. KLEMENTA

březen 2015

 

KVĚTNÁ NEDĚLE

březen 2015

 

PUTOVÁNÍ PO MÍSTNÍCH SKLEPECH

květen 2015

 

REKONSTRUKCE HASIČSKÉ ZBROJNICE

květen 2015

 

EUCHARISTICKÉ EXERCICIE

květen 2015

 

ZARÁŽENÍ HORY

srpen 2015