Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 29. března 2024.

Patříme Bohu

Napsala Marie Kocinová
18. října 2020
Víme, že aby tělo správně fungovalo, nestačí, aby mělo oči a jednu ruku. Ale musí mít dvě nohy, dvě ruce, oči, uši, prsty na rukou i na nohou (co by se stalo, kdybychom na nohou měli jenom patu? Spadli bychom. A kdybychom neměli patu? Bolely by nás prsty.) a všechny ty části musí spolupracovat. Každá část těla je jedinečná a má svůj speciální úkol v těle. Stejně tak každý z vás je jedinečný, jak máte napsáno na plakátu, a máte svůj speciální úkol v tomto Kristově těle, nebo jinak řečeno v Božím království. Každý z vás jste v tomto království nenahraditelní. Když byste se z něj nějak zatoulali, tak byste tam opravdu chyběli. (Bez vás by nebylo úplné). Na konci dnešního evangelia jsme slyšeli, že Ježíš říká, co patří Bohu, dávejte Bohu. Co máme my a patří to Bohu? Je to náš život. Tím, že patříme k Ježíši, patříme do Božího království, tak patříme také k Bohu. A jak mu máme dávat svůj život? Tím, že jej budeme trávit v jeho blízkosti a podle toho, jak nám radí. Několik takových rad už jsme v letošním roce dostali: žít pospolu, odpouštět si, dělat vše s láskou a radostí. A hlavně: v Boží blízkosti.

Převzato z https://www.katechetiolomouc.cz

Kartičky děti najdete v kostele. Prosím, vezměte je i těm dětem, které bydlí ve vašem okolí!

Aktivita pro rodiny (po přečtení nedělního evangelia, nebo v týdnu):
  1. Položte si společně otázky: Co pro mne znamená, že patřím Bohu? Že jsem jeho princezna/rytíř? (zkuste si to vyslovit, např.: "Jsem Michalka, princezna v Božím království", "Jsem Ondřej, rytíř v Božím království) Jaké to je, když to vyslovíte? Co vás napadlo?

2. Na plakátku z poskládaných kartiček už jste asi poznali, že se ukázal obrázek otisku prstu. Asi víte, že každý z nás má jedinečný: takový, který žádný jiný člověk na světě nemá. Každý jsme jedinečný. Pomozte si to v rodině vzájemně objevit, protože když to budu vědět, dokážu to dávat Bohu i lidem: řekněte (nebo napište) každému v rodině, co má nebo umí jedinečného.

Aktualizováno 23. října 2020
Články/Dětem/art870